Znajdź nas

TOP News

Monika Hojnisz z najlepszym występem w karierze!

Znakomity początek sezonu w wykonaniu Moniki Hojnisz. Liderka polskiej kadry zajęła 2. miejsce w biegu indywidualnym w słoweńskiej Pokljuce.

Monika Hojnisz-Staręga na strzelnicy
Monika Hojnisz podczas strzelania /fot. archiwum/

Monika Hojnisz zaprezentowała zarówno świetną formę strzelecką, jak i biegową. Na strzelnicy Polka popełniła jeden błąd. Mimo to przegrała tylko o 5,9 sekundy z bezbłędną Ukrainką Julią Dżymą. Trzecia była Marketa Davidova.

Dla Moniki Hojnisz to najlepszy występ w Pucharze Świata w karierze. Dotychczas najwyżej Polka był sklasyfikowana na trzeciej lokacie. Było to podczas Mistrzostw Świata w czeskim Novym Meście. W porównaniu do narciarstwa klasycznego, w biathlonie wyniki z tej imprezy wliczane są bowiem do punktacji Pucharu Świata.

Sezon 2018/2019 jest pierwszym, do którego reprezentacja Polski przystępuje pod wodzą nowej trenerki Nadii Biełowej. Poprzednio Ukrainka była opiekunką polskiej kadry w latach 2002-2010.

Przed rozpoczęciem sezonu Monika Hojnisz udzieliła wywiadu „Magazynowi Sportowiec”, w którym mówiła, że jest zadowolona z wykonanej pracy. Jak podkreślała poprawiła między innymi pozycję stojącą, podczas której w ostatnim sezonie nie czuła się zbyt pewnie. „Chciałabym w końcu prezentować równą, dobrą formę przez cały sezon. Wtedy człowiek jest na fal. Taka postawa na pewno pomaga w startach” – mówiła wówczas Monika Hojnisz.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News