Złoci Jóźwik i Dobek! Sukces na Mistrzostwach Świata Sztafet!

Mistrzostwa Świata Sztafet na Stadionie Śląski. Nasz Narodowy Stadion Lekkoatletyczny przywitał biegaczy z całego świata. W pierwszym dniu rywalizacji Polska zdobyła złoto w 2x2x400 metrów.

Mistrzostwa Świata Sztafet - Stadion Śląski

Aniołki Matusińskiego w eksperymentalnym składzie Lesiewicz, Hołub-Kowalik, Gacka i Kaczmarek wygrały swój bieg eliminacyjny i razem z Belgijkami awansowały do niedzielnego finału. O medale powalczy też nasza kobieca sztafeta na 100 metrów, która mimo nieobecności Swobody zajęły drugie miejsce w biegu eliminacyjnym tuż za Holenderkami.

Wydarzeniem dnia był finał w nietypowej konkurencji 2x2x400 metrów par mieszanych. Nasz kraj reprezentowali Patryk Dobek oraz Joanna Jóźwik. Przez prawie trzy zmiany biegli wspólnie z Kinijczykami. Tuż przed zakończeniem trzeciej zmiany Jóźwik przyspieszyła i stworzyła komfortową sytuację Dobkowi na ostatnich 400 metrach. Patryk tylko dopełnił formalności dobiegając do mety jako pierwszy – Daliśmy z siebie wszystko – powiedziała po biegu Joanna Jóźwik.

Medal zdobyliśmy też w mieszanej sztafecie w sprincie przez płotki. Należy jednak zauważyć, że startowały tylko trzy reprezentacje. Polska czwórka Hulisz, Kiljan, Wojtunik i Czykier zajęła drugie miejsce. Wygrali Niemcy. Trzecie miejsce dla Kenii.