Na gorąco

Złota sztafeta Pań 4×200! Sukces sprinterek!

Zakończyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet – Silesia21! W drugim dniu imprezy polskie ekipy zdobyły trzy medale: jeden złoty i dwa srebrne.

W drugim, a zarazem w ostatnim dniu Lekkoatletycznych Mistrzostwa Sztafet na Stadionie Śląskim, odbyły się siedem finałów. Nasze sztafety wystąpiły w czterech. Nasze sprinterki 4×100 metrów niespodziewanie zdobyły srebro, wykorzystując błąd Holenderek na ostatniej zmianie. Fantastycznie finiszowała Pia Skrzyszowska. Niestety nie udało jej się dogonić Włoszki.

Polski w 4×200 od samego początku biegu prowadziły i kontrolowały przebieg wydarzeń. Marlena Gola tylko dopełniła formalności na finiszu. Świetny występ zaliczyła Klaudia Adamek. Odmłodzony skład Aniołków Matusińskiego zajął drugie miejsce w sztafecie 4×400 metrów kobiet. Wszystko dzięki fantastycznemu finiszowi Natalii Kaczmarek, która wyprzedziła dwie rywali i jako druga zameldowała się na mecie.

Niestety nasza sztafeta męska 4×200 metrów panów została zdyskwalifikowana po tym, gdy Żokowi i Zalewskiemu wypadła pałeczka przy zmianie.