Znajdź nas

Krótka piłka

Reprezentacja Polek bez szans na awans. Balcerzak: „Od początku wierzyłyśmy, że to będą te eliminacje”

W miniony wtorek reprezentacja Polek w piłce nożnej przegrała ze Szkotkami mecz eliminacji do MŚ. Polki do 78. minuty prowadziły 2:0, ale w ostatniej części spotkania pozwoliły strzelić sobie aż trzy gole. Po porażce z wyżej notowanymi rywalkami, biało-czerwone straciły szansę na awans do głównego turnieju. Reprezentantka Patrycja Balcerzak podsumowała dla „Magazynu Sportowiec” to spotkanie.

Dżesika Jaszek celebruje zdobycia gola w meczu ze Szkocją

Szymon Kastelik: Polki prowadziły 2:0, ale znów straciły trzy gole w ostatnich minutach a mogły stracić jeszcze więcej. O czym to świadczy?

Patrycja Balcerzak: Myślę, że strata trzech ostatnich bramek wynika z przygotowania motorycznego. Uważam, że naszym zawodniczkom nie można odmówić woli walki, determinacji i poświęcenia.

Która formacja naszej drużyny zawiodła najbardziej?

Uważam, że na dzień dzisiejszy nie możemy szukać winy w jakiejkolwiek formacji. Począwszy od bramkarki, obronę, pomoc i kończąc na ataku, każda formacja dała z siebie wszystko. Każda zawodniczka powinna przeanalizować swoją grę i wyciągnąć wnioski.

Czy według ciebie w tej reprezentacji był potencjał na realny awans czy jednak było to jednak marzenie ściętej głowy?

Od początku wierzyłyśmy, że to będą te eliminacje. Mi osobiście rozegrane mecze ze Szwajcarią i Szkocja pokazały ile pracy, ale przede wszystkim reorganizacji wielu aspektów, potrzebuje polska piłka kobieca.

Na awans nie mamy już szans. Jakie działania powinny być podjęte po dograniu ostatnich dwóch meczów w eliminacjach?

Nie jestem osobą, która powinna się wypowiadać o tym, jakie kroki powinny zostać podjęte. Jestem zawodniczką i wykonuję swoje zadania, bo z tego jestem rozliczana.

Muszę wykorzystać okazję i zapytać cię o męską reprezentację. Jak oceniasz występ podopiecznych Nawałki w dwóch ostatnich sparingach przed wylotem do Rosji? Jak przewidujesz losy biało-czerwonych na mundialu?

Uważam, że męska reprezentacja prezentowała się dobrze na sparingowych spotkaniach. Widzę, że praca, którą wykonują zawodnicy, ale także cały sztab reprezentacji, który jest liczniejszy niż w drużynie kobiecej, idzie w dobrym kierunku. Mają pomysł, mają swój styl gry, mają wiele innych argumentów, by powalczyć o wyjście z grupy. Nie jestem dobrą wróżką. Chciałabym zobaczyć reprezentację Polski w półfinale.

Wszystko będzie spoczywało na barkach najbardziej doświadczonych piłkarzy czy jednak ktoś z młodszych zawodników zaimponuje swoją formą?

Nie powiem nic zaskakującego jak stwierdzę, że ciężar gry będzie rozłożony na kilku doświadczonych zawodnikach, ale na pewno zobaczymy świetną grę młodych piłkarzy.

Naciśnij aby skomentować

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz Zaloguj się

Odpowiedz

Więcej w Krótka piłka