Znajdź nas

Krótka piłka

Reprezentacja Polek bez szans na awans. Balcerzak: „Od początku wierzyłyśmy, że to będą te eliminacje”

W miniony wtorek reprezentacja Polek w piłce nożnej przegrała ze Szkotkami mecz eliminacji do MŚ. Polki do 78. minuty prowadziły 2:0, ale w ostatniej części spotkania pozwoliły strzelić sobie aż trzy gole. Po porażce z wyżej notowanymi rywalkami, biało-czerwone straciły szansę na awans do głównego turnieju. Reprezentantka Patrycja Balcerzak podsumowała dla „Magazynu Sportowiec” to spotkanie.

Dżesika Jaszek celebruje zdobycia gola w meczu ze Szkocją

Szymon Kastelik: Polki prowadziły 2:0, ale znów straciły trzy gole w ostatnich minutach a mogły stracić jeszcze więcej. O czym to świadczy?

Patrycja Balcerzak: Myślę, że strata trzech ostatnich bramek wynika z przygotowania motorycznego. Uważam, że naszym zawodniczkom nie można odmówić woli walki, determinacji i poświęcenia.

Która formacja naszej drużyny zawiodła najbardziej?

Uważam, że na dzień dzisiejszy nie możemy szukać winy w jakiejkolwiek formacji. Począwszy od bramkarki, obronę, pomoc i kończąc na ataku, każda formacja dała z siebie wszystko. Każda zawodniczka powinna przeanalizować swoją grę i wyciągnąć wnioski.

Czy według ciebie w tej reprezentacji był potencjał na realny awans czy jednak było to jednak marzenie ściętej głowy?

Od początku wierzyłyśmy, że to będą te eliminacje. Mi osobiście rozegrane mecze ze Szwajcarią i Szkocja pokazały ile pracy, ale przede wszystkim reorganizacji wielu aspektów, potrzebuje polska piłka kobieca.

Na awans nie mamy już szans. Jakie działania powinny być podjęte po dograniu ostatnich dwóch meczów w eliminacjach?

Nie jestem osobą, która powinna się wypowiadać o tym, jakie kroki powinny zostać podjęte. Jestem zawodniczką i wykonuję swoje zadania, bo z tego jestem rozliczana.

Muszę wykorzystać okazję i zapytać cię o męską reprezentację. Jak oceniasz występ podopiecznych Nawałki w dwóch ostatnich sparingach przed wylotem do Rosji? Jak przewidujesz losy biało-czerwonych na mundialu?

Uważam, że męska reprezentacja prezentowała się dobrze na sparingowych spotkaniach. Widzę, że praca, którą wykonują zawodnicy, ale także cały sztab reprezentacji, który jest liczniejszy niż w drużynie kobiecej, idzie w dobrym kierunku. Mają pomysł, mają swój styl gry, mają wiele innych argumentów, by powalczyć o wyjście z grupy. Nie jestem dobrą wróżką. Chciałabym zobaczyć reprezentację Polski w półfinale.

Wszystko będzie spoczywało na barkach najbardziej doświadczonych piłkarzy czy jednak ktoś z młodszych zawodników zaimponuje swoją formą?

Nie powiem nic zaskakującego jak stwierdzę, że ciężar gry będzie rozłożony na kilku doświadczonych zawodnikach, ale na pewno zobaczymy świetną grę młodych piłkarzy.

Nieszczęśliwie zakochany w sporcie od momentu narodzin. Współtwórca Magazynu Sportowiec. Redaktor Studenckiego Radia Egida. Ale przede wszystkim kibic.

Naciśnij aby skomentować

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz Zaloguj się

Odpowiedz

Więcej w Krótka piłka