Znajdź nas

Analizy

Ile polskich drużyn na Igrzyskach w Tokio? Szans ubywa, ale do walki o medale typuje się dwie

Dokładnie za rok w Tokio rozpoczną się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Sportowcy o medale będą walczyć między innymi w dziecięciu grach zespołowych. W kilku z nich liczymy na występ biało-czerwonych.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn - polskie drużyny

SIATKARZE

Największe medalowe nadzieje wiążemy z siatkarzami. Dotychczas barierą nie do przejścia okazywał się dla nich ćwierćfinał. Na tym etapie Polacy odpadali zarówno w Atenach, jak i Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro. Teraz zła seria ma zostać wreszcie przerwana. Jednak, aby marzyć o medalu, siatkarze muszą najpierw zakwalifikować się na ten turniej. W dniach 9-11 sierpnia w Ergo Arenie mistrzowie świata zagrają w turnieju kwalifikacyjnym z Tunezyjczykami, Francuzami i Słoweńcami. Awans zapewni sobie jedynie triumfator. Gdyby biało-czerwonym podwinęła się noga, będą mieć jeszcze szanse w styczniowym turnieju europejskim.

SZANSE NA TOKIO: 80%

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Analizy