Znajdź nas

Analizy

Stefan Kraft coraz bliżej Kryształowej Kuli. Dawid Kubacki z minimalną przewagą nad Kobayashim

Po poniedziałkowym konkursie w Lillehammer Stefan Kraft umocnił się na fotelu lidera Pucharu Świata. Trzeci wciąż jest Dawid Kubacki, ale jego przewaga nad Ryoyu Kobayashim drastycznie zmalała.

Dawid Kubacki

Stefan Kraft w dzisiejszym konkursie zajął ósme miejsce. Dla Austriaka był to najsłabszy występ od połowy stycznia. Tej szansy nie zdołał jednak wykorzystać Karl Geiger wypadł najsłabiej w tym sezonie, zajmując dopiero 19. lokatę. W rezultacie Stefan Kraft w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ma już nad Niemcem 138 punktów przewagi. Szanse Geigera na końcowy triumf w cyklu są zatem niewielkie.

Mimo dopiero 25. pozycji w Lillehammer, trzecią lokatę w Pucharze Świata zachował Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld jest jednak w trudnej sytuacji, ponieważ Ryoyu Kobayshi traci do niego zaledwie dziewięć punktów. Japończyk był dzisiaj dziewiąty.

Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej jest piąty, natomiast Piotr Żyła dziesiąty. Przed skoczkami jeszcze tylko trzy konkursy indywidualne.

>> KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

  1. Stefan Kraft – 1645 pkt.
  2. Karl Geiger – 1507 pkt.
  3. Dawid Kubacki – 1137 pkt.
  4. Ryoyu Kobayashi – 1128 pkt.
  5. Kamil Stoch – 931 pkt. 
  6. Stephan Leyhe – 888 pkt.
  7. Marius Lindvik – 884 pkt.
  8. Peter Prevc – 744 pkt.
  9. Daniel Andre Tande – 715 pkt.
  10. Piotr Żyła – 612 pkt.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Analizy