Znajdź nas

Analizy

Ile polskich drużyn na Igrzyskach w Tokio? Szans ubywa, ale do walki o medale typuje się dwie

Dokładnie za rok w Tokio rozpoczną się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Sportowcy o medale będą walczyć między innymi w dziecięciu grach zespołowych. W kilku z nich liczymy na występ biało-czerwonych.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn - polskie drużyny
Cofnij1 z 12

W ostatnich latach sporty zespołowe na Igrzyskach Olimpijskich nas nie rozpieszczały. Po przemianach ustrojowych w Polsce medal byli w stanie wywalczyć jedynie piłkarze. W przyszłym roku od tamtych wydarzeń minie jednak już 28 lat. Od czasu srebra Orłów Wójcika w Barcelonie, jedynie piłkarze ręczni zbliżyli się do olimpijskiego medalu. Niestety w Rio de Janeiro biało-czerwoni przegrali mecz o trzecie miejsce. Jeszcze dłużej czekamy na mistrzostwo olimpijskie. Po raz ostatni sięgnęli po nie siatkarze Huberta Wagnera w 1976 roku.

Od 1992 roku polski sport na Igrzyskach Olimpijskich wystawiał reprezentację w piłce nożnej, męskiej piłce ręcznej, męskiej i żeńskiej siatkówce, męskim hokeju na trawie i żeńskiej koszykówce. Prawdziwymi rekordzistami są siatkarze, którzy w imprezie startują nieprzerwanie od 2004 roku.

W 2008 roku w Pekinie mogliśmy podziwiać w akcji aż trzy polskie zespoły. Teraz może być to trudne, ale wciąż jest możliwe. Zobaczmy która z biało-czerwonych ekip ma jeszcze szanse na występ w Tokio.

Cofnij1 z 12

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Analizy