Znajdź nas

Krótka piłka

Zawrotniak: To nie jest moje ostatnie słowo

Radosław Zawrotniak z najlepszym rezultatem od ponad roku. Wicemistrz olimpijski w szpadzie z Pekinu podczas Pucharu Świata w Legnano zajął 13. pozycję. Jak twierdzi, wciąż stać go jednak na lepsze wyniki.

Radosław Zawrotniak na planszy
Radosław Zawrotniak na planszy /fot. Augusto Bizzi/

Przemysław Paszowski: Trzynaste miejsce w Legnano jest dla pana zadowalającym wynikiem?

Radosław Zawrotniak: Mam lekki niedosyt. Myślę jednak, że to nie jest moje ostatnie słowo. Czuję się wyśmienicie, jestem pełny wigoru i liczę na więcej przychylnych okoliczności. Zwłaszcza że szermierka jest bardzo wymagająca dyscypliną.

Czego zabrakło w 1/16 w walce z Maxem Heinzerem?

Myślę, że nie zabrakło niczego. Walczyłem jak równy z równym. Na planszy szermierczej liczy się jednak też szczęście w podejmowaniu decyzji. Wszystko dzieje się szybko. To chwila, moment. Heinzer jest znanym mi zawodnikiem, wiele razy z nim wygrywałem. Tym razem to on okazał się lepszy i tyle.

Ten wynik indywidualny jest pana najlepszym rezultatem od zeszłorocznych Mistrzostw Europy w Toruniu. Daje to chyba jakiś optymizm na kolejne zmagania?

Z pokorą doglądam jutra.

O optymizmie trudno mówić w przypadku rywalizacji drużynowej. W Legnano skończyło się na dwudziestym trzecim pozycji.

Wyciągniemy wnioski z tego startu. Przeanalizujemy go na spokojnie i poprawimy mankamenty. Ten wynik nie odzwierciedla naszych umiejętności. Mamy nowego trenera – Roberta Andrzejuka. On moim zdaniem ma kilka konkretnych recept na poprawę obecnej sytuacji. Trzeba dać mu tylko czas i spokój.

Czego w tym momencie najbardziej brakuje naszej drużynie?

Potrzebujemy dobrego sponsora, żeby realizować swoje cele. Wszystko kosztuje, a szermierka jest niedoinwestowana. Warto jednak wesprzeć ludzi trenujących z pasją. Poszukujemy, organizujemy się. Ci, którzy nam pomogą na pewno na tym skorzystają, a i nasze wyniki pójdą w górę. W skrócie szermierka szuka dla ciebie odpowiedniej infrastruktury i finansowania.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Naciśnij aby skomentować

Warning: Undefined variable $user_ID in /home/server165555/ftp/migracja/s30.zenbox.pl/public_html/wp-content/themes/the-league/comments.php on line 48

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz Zaloguj się

Odpowiedz

Więcej w Krótka piłka