Znajdź nas

TOP News

Therese Johaug wyrwała zwycięstwo w Lahti i w klasyfikacji wszech czasów przegoniła Marit Bjoergen

Therese Johaug i Iivo Niskanen wygrali biegi indywidualne w stylu klasycznym w Lahti. Polacy nie startowali.

Therese Johaug
Ebba Andersson, Therese Johaug i Kirsta Parmakoski

Therese Johaug w tym sezonie dzieli i rządzi na dystansach, stąd też każde rozstrzygnięcie inne niż zwycięstwo Norweżki byłoby sensacją. Nie doszło do niej, choć tym razem Johaug nie miała tak łatwo jak zazwyczaj. Norweżka do końca musiała bowiem bić się o zwycięstwo z Ebbą Andersson. Ostatecznie Therese Johaug wygrała ze Szwedką o 3,4 sek. Trzecie miejsce zajęła Kirsta Parmakoski. Reprezentantka gospodarzy straciła do zwyciężczyni blisko 12 sekund.

>> CZYTAJ TEŻ: IZABELA MARCISZ WICEMISTRZYNIĄ ŚWIATA JUNIOREK <<

Therese Johaug wygrała już po raz 63. bieg dystansowy w Pucharze Świata. Tym samym w klasyfikacji wszech czasów przegoniła Marit Bjoergen, która zwyciężyła w 62. takich biegach. Justyna Kowalczyk na dystansach triumfowała 35. razy.

Bieg na 15 kilometrów mężczyzn wygrał – ku uciesze gospodarzy – wygrał Iivo Niskanen. Fin o 10,1 sek. wyprzedził lidera Pucharu Świata Aleksandra Bolszunowa. Trzecie miejsce z blisko półminutową stratą był Norweg Hans Christer Holund.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News