Znajdź nas

Analizy

Jeszcze jest nadzieja! Polskie siatkarki wciąż mają szansę na Tokio, ale czeka je piekielnie trudne wyzwanie

Mimo niepowodzenia we Wrocławiu polskie siatkarki wciąż mają szansę na występ w Igrzyskach Olimpijskich. Jednak i tym razem droga do Tokio nie będzie łatwa.

Polskie siatkarki: Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk i polskie siatkarki w meczu z Koreą
Czy Polki załapią się na Tokio?

Awans na Igrzyska Olimpijskie zapewniło sobie już siedem drużyn. O pozostałe pięć miejsc reprezentacje będą walczyć w turniejach kontynentalnych, które zostaną rozegrane w styczniu. Nas rzecz jasna najbardziej interesuje turniej europejski. Weźmie w nim udział gospodarz, a także siedem ekip zajmujące najwyższe miejsce w rankingu CEV.

Na ten moment polskie siatkarki zajmują w rankingu CEV ósme miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że Serbki, Rosjanki i Włoszki awans już mają. Tym samym biało-czerwone niejako przesuwają się na piątą lokatę. Do tej sytuacji nie można się jednak przywiązywać, bo ranking zostanie zaktualizowany po zbliżających się mistrzostwach Europy.

Nawet jeśli podopieczne Jacka Nawrockiego dostaną przepustkę na styczniowy turniej kwalifikacyjny czeka ich piekielnie trudny bój o Tokio. Spośród ośmiu drużyn awans wywalczy zaledwie jedna. Gdyby eliminacje odbywały się dzisiaj naszymi rywalkami byłyby między innymi Holenderki, Niemki, Belgijki i Bułgarki.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Analizy