Znajdź nas

Polecamy

Dawid Godziek pisze historię. Polak brązowym medalistą X-Games!

Dawid Godziek znów zadziwił świat. Polak wywalczył brązowy medal w konkurencji BMX Dirt na zawodach X-Games w Minneapolis.

Dawid Godziek
Dawid Godziek w powietrzu

X-Games to coroczna impreza, która gromadzi najlepszych przedstawicieli sportów ekstremalnych na świecie. W tej dziedzinie to swoiste Igrzyska Olimpijskie. Dawid Godziek to natomiast jeden z najlepszych specjalistów w rowerowym freestyle’u. Udowodnił to choćby rok temu, gdy w Sydney jako pierwszy Polak w historii wywalczył tytuł mistrza X-Games w BMX Dirt.

Nic więc dziwnego, że Dawid Godziek był również faworytem rywalizacji w Minneapolis. Nasz reprezentant wygrał kwalifikacje, w finale zaprezentował znakomity program, pełen różnych sztuczek i tricków. Na złoto to jednak nie wystarczyło. Wygrał Australijczyk Martin Logan przed swoim rodakiem Brandonem Loupos’em. Dawid Godziek wywalczył brąz.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy