Znajdź nas

Polecamy

Medalowe żniwo polskich kajakarzy! Trzy złota na młodzieżowych mistrzostwach świata!

Znakomity występ polskich kajakarzy na młodzieżowych mistrzostwach świata w Pitesi. Biało-czerwoni wywalczyli trzy złote medale, a także dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Małgorzata Puławska, Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Julia Olszewska
Nasza złota czwórka!

Medalowe żniwo rozpoczęło się już w piątek. Wówczas złote nadzieje zrealizowały Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Małgorzata Puławska i Julia Olszewska. Polska osada była najlepsza na 500 metrów. Kilka tygodni temu ta sama czwórka triumfowała na młodzieżowych mistrzostwach Europy.

W sobotę wielki popis swoich umiejętności dała Dorota Borowska. Nasza doświadczona kanadyjkarka wygrała na 200 metrów, czym po raz kolejny udowodniła, że nie ma na nią mocnych wśród młodzieżowców. Na tym jednak Dorota nie poprzestała. Wraz z Sylwią Szczerbińską sięgnęła po srebro na 200 metrów. Sukces odniósł również Bartosz Grabowski. Polak wywalczył brązowy medal w kajakarskiej jedynce na 200 metrów.

Dorota Borowska ze złotem

Dorota Borowska na najwyższym stopniu podium

Niedziela również była udana dla naszego kajakarstwa. W świetnym stylu młodzieżowymi mistrzami świata zostali Norman Zezula i Aleksander Kitewski. Polscy kanadyjkarze wygrali rywalizację na 500 metrów. Srebro w kajakarskiej jedynce na 500 metrów wywalczyła z kolei Małgorzata Puławska.

Poza medalami biało-czerwoni wrócą z Rumunii z wieloma wartościowymi wynikami. Czwarte miejsce zajęły Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak w C2 na 500 metrów, a także Martyna Klatt i Klaudia Cyrulewska w K2 na 500 metrów.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy