Kolejny dzień i kolejny grad medali. Paweł Wojciechowski ze złotem

Osiem medali polskich żołnierzy w szóstym dniu Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych. Największy sukces odniósł Paweł Wojciechowski, który wywalczył złoty medal.

Paweł Wojciechowski koncentruje się przed skokiem
Paweł Wojciechowski /fot. archiwum/

Konkurs skoku o tyczce stał na bardzo niskim poziomie, ale zwycięstwo wcale nie przyszło Polakowi łatwo. Paweł Wojciechowski dopiero w trzeciej próbie uporał się z 5,50 m. W kolejnej rundzie były mistrz świata mierzył się z 5,60 m. Przeskoczył poprzeczkę za drugim razem i jak się okazało wystarczyło to do złotego medalu.

Srebro w konkursie rzutu oszczepem wywalczył Marcin Krukowski. Długo jednak zawody nie układały się po jego myśli. Dwa pierwsze rzuty miał niemierzone, a dopiero w trzecim posłał oszczep na 78,17 cm. Dzięki temu wskoczył na drugie miejsce i utrzymał jej już do końca. Wygrał Hindus Singh Shivpal, który uzyskał 83,33 m.

Biało-czerwoni medale zdobywali również na bieżni. W biegu na 400 metrów przez płotki trzeci był Patryk Dobek z czasem 49,69 sek. Do zwycięzcy Mahdiego Pirjahana Polak stracił zaledwie 0,8 sek. Brąz zdobyła także Anna Kiełbasińska, rywalizująca na 200 metrów. Czas naszej zawodniczki o 23,33 sek.

Ze srebrem wróci do kraju nasza łuczniczka Sylwia Zyzańska. Polka w półfinale pokonała 6:5 Marinę Gabbi i awansowała do decydującej rozgrywki. Niestety w finale Sylwia Zyzańska musiała już uznać wyższość Elenie Richter. Niemka wygrała z Polką 6:4.

Na najniższym stopniu podium drużynowe zmagania we florecie ukończyły Hanna Łyczbińska, Julia Walczyk i Martyna Synoradzka. Polki w starciu o brązowy medal pokonały zdecydowanie 45:30 Chinki.

Brązowy medal zdobyła też drużyna strzelczyń w pistolecie z 25 metrów. Biało-czerwone startowały w składzie Agnieszka Korejwo, Agata Nowak i Joanna Tomala. Na trzecim miejscu Igrzyska Wojskowe ukończyła też kobieca drużyna w pięcioboju nowoczesnym – Anna Maliszewska, Oktawia Nowacka, Natalia Dominiak i Natalia Hachulska.