Znajdź nas

Artykuły

Olimpijskie nadzieje na Pekin! Trzynastka bacznej obserwacji

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu przyniosły nam dwa medale – złoto i brąz. Dla wielu polskich kibiców jest to wynik rozczarowujący, obiektywnie należy jednak ocenić go jako niezły i oddający nasze mizerne możliwości w tym momencie. Warto przy tym podkreślić, że w Pjongczangu z bardzo dobrej strony zaprezentowało się kilkoro polskich sportowców.

Cofnij1 z 14

Ich postawa i rezultaty zasługują na baczną obserwację w najbliższym czteroleciu. Niewykluczone bowiem, że podczas kolejnych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie będą tymi, w których będziemy dostrzegać realne szanse na wysokie lokaty, a może i medale. Na razie są naszymi nadziejami olimpijskimi, ale nie od dziś wiadomo, że od takiego wyróżnienia do wymiernych efektów droga bywa długa. Dlatego też bardzo ważne jest aby zapewnić tym sportowcom jak najlepsze warunki treningowe, bo i z tym w naszym kraju nie zawsze jest różowo, co wydatnie udowodniły zmagania w Pjongczangu.

Cofnij1 z 14

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Naciśnij aby skomentować

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz Zaloguj się

Odpowiedz

Więcej w Artykuły