Znajdź nas

TOP News

Natalia Maliszewska mistrzynią Europy!

Złota sobota dla polskiego short-tracku. Natalia Maliszewska jako pierwsza Polka w historii została mistrzynią Europy w tej dyscyplinie sportu. Polka była najlepsza na swoim koronnym dystansie – 500 metrów.

Natalia Maliszewska w ten weekend sporty zimowe
Natalia Maliszewska królową zimy!

W ćwierćfinale Natalia Maliszewska zaprezentowała taktykę, do której zdążyła nas przyzwyczaić w Pucharze Świata. Wicemistrzyni globu od początku wyszła na prowadzenie i nie oddała go do końca biegu.

W półfinale Natalia Maliszewska pojechała równie dobrze taktycznie, choć tym razem przez cały wyścig była mocno naciskana przez rywalki. Polka doskonale odparła jednak ataki Sofii Proswirnowej i Suzanne Schulting.

Zgodnie z oczekiwaniami najwięcej emocji dostarczył finał. Decydujący bieg Polka rozegrała inaczej niż poprzednie, ale efekt końcowy był taki sam. Wicemistrzyni świata znakomicie wyprzedziła rywalki i jako pierwsza minęła linię mety.

>> NATALIA MALISZEWSKA MISTRZYNIĄ EUROPY I NIE TYLKO

Dla Natalii Maliszewskiej to kolejny wielki sukces w ostatnich miesiącach. Podczas marcowych mistrzostw świata w Montrealu została wicemistrzynią świata. Polka jest też liderką Pucharu Świata i pewnie zmierza po końcowy triumf w cyklu.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News