Znajdź nas

TOP News

Kobayashi deklasuje! Dawid Kubacki i Kamil Stoch na podium

Nie ma mocnych na Ryoyu Kobayashiego. Po triumfie w Turnieju Czterech Skoczni, Japończyk okazał się najlepszy w konkursie Pucharu Świata w Predazzo. Świetnie spisali się Dawid Kubacki i Kamil Stoch, którzy wskoczyli na podium.

Ryoyu Kobayashi

To, że Ryoyu Kobayashi wygra konkurs było niemal pewne po I serii. Japończyk skoczył 135 metrów. Drugi był Dawid Kubacki ze stratą aż 16,4 pkt. Polak w pierwszej próbie poszybował na odległość 122 metrów i nieznacznie wyprzedzał trzeciego Stefana Krafta.

Na piątym miejscu plasował się Kamil Stoch, a na siódmym Piotr Żyła. Do drugiej serii awansował jeszcze Stefan Hula, który zajmował 30. miejsce.

Dawid Kubacki w Predazzo

Dawid Kubacki podczas lotu

W drugiej serii Ryoyu Kobayashi jeszcze bardziej potwierdził swoją klasę. Japończyk skoczył 136 metrów, czym wyrównał rekord skoczni Adama Małysza. Dla Kobayashiego to już szósty triumf w Pucharze Świata z rzędu.

Świetnie spisali się Polacy. Dawid Kubacki poszybował na 131,5 metra i ostatecznie obronił drugie miejsce. Na podium wskoczył też Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski w drugiej serii wylądował na 133,5 m. Na 7. lokacie zmagania ukończył Piotr Żyła, a na 29. Stefan Hula.

W klasyfikacji Pucharu Światu Ryoyu Kobayashi prowadzi z przewagą blisko 500 punktów nad drugim Piotrem Żyłą i trzecim Kamilem Stochem.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News