Znajdź nas

Polecamy

Natalia Maliszewska bez medalu. Polka daleko w Sofii

Nie tak Natalia Maliszewska wyobrażała sobie swój występ na mistrzostwach świata w Sofii. Polka zapowiadała, że do Bułgarii jedzie po medal, ale zawody zakończyła już na ćwierćfinale dystansu 500 metrów.

Natalia Maliszewska Puchar Świata na starcie
Natalia Maliszewska podczas startu

Znana z dynamicznego startu Natalia Maliszewska została nieco zablokowana i już na początku pierwszego okrążenia znalazła się na trzecim miejscu. Prowadziła Brytyjka Elise Christie przed Holenderką Suzanne Schulting. Polka obawiając się kontaktu bezpośredniego i ewentualnej dyskwalifikacji nie zdecydowała się na podjęcie ataku. W konsekwencji dojechała do mety jako trzecia. Rezultat, który osiągnęła Natalia Maliszewska nie pozwolił jej też na awans z najlepszym czasem.

Mimo niepowodzenia w Sofii, kończący się sezon był niezwykle udany dla naszej reprezentantki. Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata w tym roku w znakomitym stylu wygrała Puchar Świata na 500 metrów. Wywalczyła również złoty medal mistrzostw Europy.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy