Polecamy

Wielka chwila polskiego strzelectwa. Sandra Bernal wygrała Puchar Świata!

Życiowy sukces Sandry Bernal. 20-latka wygrała strzelecki Puchar Świata w trapie w Nikozji.

Sandra Bernal
Sandra Bernal /fot. ISSF/

Sandra Bernal już w eliminacjach sygnalizowała wysoką formę. Polka strzelała w nich bardzo celnie, co dało jej czwarte miejsce. Dzięki temu po raz pierwszy w karierze awansowała do finału Pucharu Świata.

W sześcioosobowym finale Sandra Bernal znalazła się między innymi z byłą mistrzynią świata Hiszpanką Fatimą Galvez. Mimo to Polka podeszła do zmagań bez kompleksów. Po nieco nerwowym początku, 20-latka złapała świetny rytm. Na ostatnich 25 strzałów wszystkie były celne. Naszej zawodniczce kroku starała się dotrzymać tylko Alessandra Perilili. Reprezentantka San Marino zaliczyła jednak dwa pudła w ostatniej serii i ostatecznie zajęła drugie miejsce. Podium uzupełniła Fatima Galvez.

Sandra Bernal to duża nadzieja polskiego strzelectwa. W zeszłym roku na mistrzostwach świata juniorek w trapie zajęła ósme miejsce. Spisała się wówczas najlepiej ze wszystkich biało-czerwonych. Na co dzień 20-latka trenuje w klubie WKS Śląsk Wrocław.

źródło: informacja własna, igrzyska24.poinformowani.pl