Znajdź nas

Polecamy

Było tak blisko! Monika Hojnisz-Staręga o jeden strzał od podium

Szóste miejsce Moniki Hojnisz-Staręgi w biegu masowym podczas Pucharu Świata w Novym Meście. Wygrała Tiril Eckhoff.

Monika Hojnisz-Staręga przed sezonem
Monika Hojnisz /fot. Marcus Cyron, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=55490024/

Monika Hojnisz-Staręga bieg masowy rozpoczęła od jednego pudła. Poza nią spudłowała jednak ponad połowa zawodniczek. W tym gronie nie było Włoszki Dorothey Wierer, która objęła prowadzenie.

Podczas drugiej wizyty na strzelnicy liderka naszej kadry była już bezbłędna i przesunęła się na lokatę w połowie drugiej dziesiątki. Na czele znajdowały się bezbłędne Tiril Eckhoff, Paulina Fialkova, Jekatierina Jurłova-Percht i Marketa Davidova. Z tego grona najszybciej biega Norweżka i to ona odskoczyła od grupy, uzyskując sporą przewagę.

Na trzecim strzelaniu Tiril Ekchoff strąciła wszystkie tarcze i umocniła się na prowadzeniu. Także Monika Hojnisz-Staręga strzelała na czysto, co dało jej awans do ścisłej czołówki. Dzięki temu nasza biathlonistka włączyła się do gry o podium.

Kluczowe dla losów mass startu miało być ostatnie strzelanie. Tiril Eckhoff zaliczyła jedną karną rundę, ale dzięki dużej przewadze i tak pewnie pomknęła po wygraną. Wielką szansę na podium miała Monika Hojnisz-Staręga. Polka miała cztery celne strzały, ale niestety w ostatnim spudłowała.

Tiril Eckhoff wygrała z ponad 25 sekundami przewagi nad Hanną Oeberg. Trzecia była Franziska Preuss. Monika Hojnisz-Staręga uplasowała się na szóstym miejscu. To już dziesiąty przypadek w tym sezonie, gdy Polka wchodzi do czołowej dziesiątki Pucharu Świata.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy