Znajdź nas

TOP News

Robert Johansson wygrywa kwalifikacje w Oslo. Komplet Polaków w konkursie

Po emocjach związanych z mistrzostwami świata w Seefeld, skoczkowie narciarscy rozpoczęli turniej Raw Air w Oslo. W dzisiejszym prologu, którym były kwalifikacje do niedzielnego konkursu, zwyciężył Robert Johansson. W konkursie w Oslo zobaczymy komplet naszych reprezentantów.

Kamil Stoch podczas skoku mistrzostwa świata

Do Norwegii udało się sześciu biało-czerwonych: Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. W kwalifikacjach pierwszy zaprezentował się Wąsek, który skoczył 112 metrów i zdobył 99,5 punktu, co dało mu przedostatnią pozycję promowaną awansem.  Następny z Polaków Stefan Hula uzyskał 122,5 metra i wywalczył pewne miejsce w zawodach. Jakub Wolny już podczas treningu pokazał się z dobrej strony, kiedy to zajął 10. miejsce. Równie nieźle poradził sobie w kwalifikacjach. Po skoku na 130,5 metra osiągnął 9. lokatę.

Oczywiście nie musieliśmy się martwić próbami Kubackiego (18. miejsce), Żyły (22. miejsce) i Stocha (2.miejsce), który po prologu Raw Air ma tylko 4,5 punktu straty do zwycięzcy kwalifikacji Roberta Johanssona.

W sobotę o godzinie 14:30 odbędzie się konkurs drużynowy, zaś w niedzielę o tej samej porze skoczkowie będą rywalizować indywidualnie.

Więcej w TOP News