Znajdź nas

TOP News

Żołnierze na medal. Biało-czerwoni z czterema brązowymi krążkami na początek Igrzysk Wojskowych

Udany początek Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan. Pierwszego dnia imprezy biało-czerwoni wywalczyli cztery medale.

Magdalena Piekarska
Magdalena Piekarska na podium w Wuhan /fot. fanpage Magdaleny Piekarskiej/

Brązowy medal w rywalizacji szpadzistek wywalczyła Magdalena Piekarska. Polka świetnie radziła sobie w turnieju pokonując kolejne rywalki. W półfinale nasza zawodniczka trafiła jednak na wicemistrzynię olimpijską z Pekinu Anę Marię Popescu. Reprezentantka Polski przegrała to starcie 11:15 i musiała zadowolić się brązem. Złoto dla Chinki Sun Yiven. Na 23. miejscu sklasyfikowano Ewę Trzebińską, na 27. Blankę Błach, które opadły w 1/16 finału.

Z brązowego medalu cieszyć może się również judoczka Arleta Podolak, startująca w wadze do 57 kilogramów. Reprezentantka Polski bój o trzecie miejsce wygrała z Niemką Johanną Mueler. Nie powiodło się natomiast Annie Borowskiej,występującej w tej samej kategorii. 25-latka w walce o brąz uległa Ukraince Marii Skorze i zajęła piąte miejsce. Wygrała mistrzyni olimpijska Rafaela Silva. W wadze do 63 kg pojedynek o medal przegrała również Karolina Tałach i została sklasyfikowana na piątym miejscu. Polka przez waza-ari uległa Darii Dawidowej.

Kolejne medale – również brązowe – wyłowili w Wuhan nasi pływacy. Alicja Tchórz, Alexandra Iwanowska, Paulina Peda i Aleksandra Polańska były trzecie w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym. Czas Polek to 4:05.95. Wygrały zdecydowanie Chinki przed Rosjankami. W sztafecie 4×200 metrów kraulem brąz wywalczyli Kacper Majchrzak, Filip Zaborowski, Radosław Kawęcki i Jan Hołub. Nasi reprezentanci dopłynęli do mety z rezultatem 7:20.91 i sporo przegrali z Chińczykami i Brazylijczykami.

Blisko podium był też indywidualnie Radosław Kawęcki, który na 100 metrów stylem grzbietowym był czwarty. W kolarskiej jeździe indywidualnej na czas szósty był natomiast Alan Banaszek.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News