Znajdź nas

TOP News

Vital Heynen znów zadziwia! Trener odda kibicowi medal Pucharu Świata, ale pod jednym warunkiem

Vital Heynen przyzwyczaił polskich kibiców do nietypowych zachowań, ale tym razem zaskoczył chyba wszystkich. Trener mistrzów świata ogłosił konkurs, w którym do wygrania jest jego srebrny medal Pucharu Świata.

Vital Heynen

Mimo dużego zmęczenia polscy siatkarze na Pucharze Świata spisali się znakomicie. Biało-czerwoni wygrali aż dziewięć spotkań, przegrywając jedynie z Brazylijczykami i Amerykanami. To wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca w turnieju za Canarinhos.

Vital Heynen ze srebrnego medalu się cieszył, ale teraz chce, aby radował on innych. W związku z tym dość nieoczekiwanie ogłosił konkurs, w którym do wygrania będzie właśnie jego krążek. „Tak, mam kolejny medal… srebrny w Pucharze Świata. Ale dlaczego nie miałby należeć do kogoś z was?” – zapytał Belg.

Selekcjoner stawia jednak warunek. Medal trafi do osoby, która najbardziej go wzruszy. „Prześlijcie mi swoje historie, a bohater tej z nich, która poruszy mnie najmocniej, otrzyma mój medal” – powiedział Vital Heynen.

Swoje historie można nadsyłać na adres e-mailowy: [email protected]

To nie pierwszy raz, gdy Vital Heynen decyduje się oddać medal komuś innemu. Złoto mistrzostw świata trener przekazał prezesowi PZPS Jackowi Kasprzykowi, natomiast brąz ostatnich mistrzostw Europy ma trafić do premiera Mateusza Morawieckiego. To gest wdzięczności za wysłanie rządowego samolotu po naszych zawodników.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News