Znajdź nas

TOP News

Wielka strata dla polskiej lekkoatletyki. Nie żyje trener Wiesław Czapiewski

Po ciężkiej chorobie zmarł Wiesław Czapiewski. Miał 59 lat. Jako trener doprowadził do wielkich sukcesów między innymi Sebastiana Chmarę i Pawła Wojciechowskiego.

Wiesław Czapiewski
Adrianna Sułek i trener Wiesław Czapiewski /fot. fanpage Adrianny Sułek/

Wiesław Czapiewski całe sportowe życie związał z Zawiszą Bydgoszcz. Najpierw bronił barw klubu jako zawodnik. W latach 80. był jednym z czołowych wieloboistów w kraju, ale na arenie międzynarodowej nie odniósł nigdy wielkich sukcesów. Po zakończeniu kariery z powodzeniem zajął się pracą trenerską.

Trenował między innymi Sebastiana Chmarę, którego doprowadził do tytułów halowego mistrza świata i Europy w wieloboju. Później pod jego okiem rozwijał się Artur Kohutek, brązowy medalista mistrzostw Europy w biegu na 110 metrów przez płotki.

W ostatnich latach Wiesław Czapiewski trenował głównie Pawła Wojciechowskiego i Adriannę Sułek. Największe sukcesy odniósł z tyczkarzem, który stawał na podium mistrzostw świata i Europy. Naszą siedmioboistkę doprowadził natomiast do brązowego medalu mistrzostw świata juniorów.

W 2015 roku został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News