Znajdź nas

TOP News

Jacek Nawrocki ogłosił szeroki skład. W kadrze zabrakło miejsca dla czterech buntowniczek

Jacek Nawrocki ogłosił szeroki na europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. W kadrze są 24 zawodniczki. Wśród powołanych nie ma czterech, które podpisały słynny list do Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

bunt siatkarek, Jacek Nawrocki, Malwina Smarzek-Godek i reprezentacja Polski

Środowisko siatkarskie w dużym napięciu czekało na ogłoszenie szerokiej kadry. Do końca nie było bowiem wiadomo czy Jacek Nawrocki nie będzie musiał się posiłkować juniorkami. Wszystko z powodu afery wokół kadry, która wybuchła na początku listopada. Trzynaście zawodniczek domagało się w nim dymisji szkoleniowca.

Polski Związek Piłki Siatkowej stanął murem za trenerem, a ten odbył tournée po Europie i rozmawiał ze zbuntowanymi zawodniczkami. Jak się wydaje przyniosło to pozytywny skutek. Przynajmniej na razie. W szerokiej kadrze znalazły się bowiem niemal wszystkie podstawowe zawodniczki, które podpisały list. Są zatem Malwina Smarzek-Godek, Joanna Wołosz czy Agnieszka Kąkolewska.

>> WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O BUNCIE SIATKAREK

Jacek Nawrocki powołań nie wysłał do czterech siatkarek. W turnieju nie wystąpią Paulina Maj-Erwardt i Martyna Grajber, które w ubiegłym sezonie były ważnymi elementami składu. O Igrzyska nie zagrają też Kamila Witkowska i Katarzyna Zaroślińska-Król. Szkoleniowiec utrzymuje jednak, że to nie jest rewanż za aferę.

Ostateczny 14-osobowy skład poznamy na początku stycznia. Polki w dniach 7-12 stycznia zagrają w Apeldoorn z Holenderkami, Bułgarkami i Azerkami. Dwie najlepsze drużyny grupy awansują do play-offów. Awans wywalczą tylko triumfatorki.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News