Znajdź nas

TOP News

Świetna jazda biało-czerwonych panczenistek! Młodziutkie Polki trzecie w Pucharze Świata!

Bardzo dobry występ polskich panczenistów podczas pierwszego dnia Pucharu Świata w kazachskim Nur-Sułtanie. Najlepiej spisała się drużyna sprinterek, która zajęła trzecie miejsce.

Kaja Ziomek, Angelika Wójcik, Karolina Bosiek
Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik, Karolina Bosiek

Biało-czerwone do rywalizacji przystąpiły w składzie Kaja Ziomek, Karolina Bosiek i Andżelika Wójcik. Polki jechały w pierwszym biegu z Koreankami. Nasze zawodniczki pewnie wygrały, uzyskując czas 1:30,09. W kolejnych parach lepszy wynik od naszych dziewczyn uzyskały jedynie Holenderki (1:27,95) i Rosjanki (1:29,70). Tym samym Kaja Ziomek, Karolina Bosiek i Angelika Wójcik mogły cieszyć się z zajęcia trzeciego miejsca.

W sprincie drużynowym mężczyzn nasi zawodnicy w składzie Artur Nogal, Piotr Michalski, Damian Żurek wyjechała siódmy rezultat. Triumfowali Holendrzy. Indywidualnie nasi zawodnicy też wypadli nieźle. Artur Nogal był 11., natomiast Piotr Michalski 17. Zwyciężył Rosjanin Wiktor Musztakow. Na 1000 metrów 13. miejsce zajęła natomiast Natalia Czerwonka. Wygrała Amerykanka Brittany Bowe.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News