To była walka do ostatnich milimetrów! Marcin Cieślak z brązem mistrzostw Europy!

Trzeci medal dla Polski na pływackich mistrzostwach Europy na krótkim basenie. Brąz na 100 metrów motylkiem wywalczył Marcin Cieślak.

Marcin Cieślak

Marcin Cieślak moc pokazał już wczoraj, gdy wraz z kolegami wywalczył srebro w sztafecie 4×50 metrów stylem dowolnym. Dzisiaj w eliminacjach 100 metrów motylkiem był natomiast czwarty.

W finale Marcin Cieślak płynął znakomicie i utrzymywał trzecią lokatę. Do końca musiał jednak odpierać ataki Turka Uemitcana Gueresa. Obaj płynęli łeb w łeb, ale na ostatnich metrach ciut szybszy był Polak. Nasz zawodnik dotknął ściany o dokładnie 0,02 sekundy przed Turkiem. Uzyskany przez niego czas 49,75 sek., to jego nowy rekord życiowy.

Wygrał Niemiec Marius Kusch. Drugie miejsce zajął Rosjanin Michaił Vekovishchew.

To trzeci medal dla Polski w Glasgow. Poza wspomnianą już sztafetą medal ma już Radosław Kawęcki. Nasz pływak został mistrzem Europy na 200 metrów stylem grzbietowym.