Magazyn Sportowiec – wywiady, analizy, komentarze sportowe

Dawid Kubacki z MegaDominatorem! Mistrz świata najlepszym sportowcem Polski 2019 roku!

Dawid Kubacki w locie po rekord skoczni

Głosowanie na najlepszych sportowców Polski trwało od 18 listopada do 15 grudnia. Swoje głosy oddawali czytelnicy „Magazynu Sportowiec”, a także Kapituła złożona z wybitnych sportowców i dziennikarzy. W skład tego zaszczytnego gremium weszli między innymi Julia Michalska-Płotkowiak, Beata Mikołajczyk-Rosolska, Aleksandra Jagieło, Magdalena Kuza, Paulina Ligocka, Sławomir Kuczko, Paweł Januszewski, Jędrzej Dobrowolski

ZOBACZ PIERWSZĄ DZIESIĄTKĘ PLEBISCYTU!

10. ROBERT LEWANDOWSKI (piłka nożna)

Zawodnik, jakiego długo polska piłka mieć nie będzie. W zeszłym sezonie po raz kolejny został mistrzem Bundesligi, a także wygrał wyścig po koronę króla strzelców. Po drodze stał się najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi. W tym sezonie strzela niemal na zawołanie, a na koncie ma więcej trafień niż niejeden uznany klub. Lider reprezentacji Polski, z którą awansował na Euro 2020.

9. Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski (wioślarstwo)

Zdobywcy Dominatora w kategorii „Sporty wodne”. W tym roku wreszcie wyszli z cienia i pokazali pełnię swoich możliwości. Znakomity sezon czwórka bez sternika ukoronowała złotem wywalczonym podczas mistrzostw świata w Linzu. Po drodze zostali też wicemistrzami Europy.

8. MICHAŁ KUBIAK (siatkówka)

Zdobywca Dominatora w kategorii „TeamLider”. Kapitan reprezentacji Polski w siatkówce. Był ważnym punktem drużyny, która zdobyła brąz mistrzostw Europy i srebro Pucharu Świata. Często od jego postawy zależały losy spotkania. Jako kapitan stanowi oparcie dla wszystkich graczy.

7. ROBERT KARAŚ (triathlon)

Zdobywca Dominatora w kategorii „Heros”. W tym roku znów dokonał wręcz niemożliwego. Został bowiem mistrzem świata w ultratriathlonie na dystansie podwójnego Ironmana. Do mety dotarł z rekordem świata. W zawodach musiał przepłynąć 7,6 km, przejechać rowerem 360 km i przebiec 84 km.

6. ALEKSANDRA MIROSŁAW (wspinaczka sportowa)

Zdobywczyni Dominatora w kategorii „Sporty halowe”. Za nią jeden z najlepszych sezonów karierze. Najpierw została mistrzynią świata, potem mistrzynią Europy we wspinaczce sportowej na czas. Na światowym czempionacie była również czwarta w kombinacji, zapewniając sobie kwalifikację na wymarzone Igrzyska Olimpijskie.

5. BARTOSZ ZMARZLIK (żużel)

Zdobywca Dominatora w kategorii „Motoryzacja i sporty powietrzne”. W tym roku wreszcie dopiął swego, zostając indywidualnym mistrzem świata na żużlu. Jest trzecim zawodnikiem z Polski, który wywalczył ten tytuł.

4. Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Anna Kiełbasińska (lekkoatletyka)

Sztafeta 4×400 metrów, znana bardziej jako „Aniołki Matusińskiego”. Dziewczyny przez cały rok prezentowały świetną formę i z każdej dużej imprezy wracały z medalami. Najpierw zostały halowymi mistrzyniami Europy, później wygrały nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet w Jokohamie. Ukoronowaniem sezonu było wicemistrzostwo świata w Dausze.

3. PAWEŁ FAJDEK (lekkoatletyka)

Zdobywca Dominatora w kategorii „Sporty letnie”. Na mistrzostwach świata nie ma sobie równych. W Dausze wywalczył już swój czwarty mistrzowski tytuł z rzędu. Na tym jednak nie chce poprzestać. Przed nim bowiem Igrzyska Olimpijskie w Tokio i szansa na przełamanie fatum.

2. NATALIA MALISZEWSKA (short-track)

Zeszłej zimy nie bez powodu została okrzyknięta tytułem królowej lodu. Nasza specjalistka od short tracku w styczniu została mistrzynią Europy w swojej koronnej konkurencji 500 metrów. Później dopiero jako piąta Polka w historii sportów zimowych zwyciężyła w Pucharze Świata.

1. DAWID KUBACKI (skoki narciarskie)

Zdobywca Dominatora w kategorii „Sporty zimowe”. Mistrz świata w skokach narciarskich z Seefeld. Na dużej skoczni zdobył tytuł w absolutnie spektakularny sposób. Przesunął się bowiem na pierwsze miejsce aż z 27. lokaty. Do tego dołożył jeszcze piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.