Inne

Dominatory 2019: Dawid Kubacki królem zimy! Zacięta walka o kolejne lokaty!

Kategoria „Sporty zimowe” uchodzi za najbardziej prestiżową i dostarczyła też bardzo dużych emocji. Głosami czytelników „Magazynu Sportowiec” i członków Kapituły najlepszy okazał się Dawid Kubacki.

Dawid Kubacki PŚ w Zakopanem

Dawid Kubacki w zeszłym sezonie został mistrzem świata na dużej skoczni w Seefeld. Zdobył tytuł w absolutnie spektakularny sposób. Przesunął się bowiem na pierwsze miejsce aż z 27 lokaty. Do tego dołożył jeszcze piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Czytelnicy „Magazynu Sportowiec”, jak i członkowie Kapituły bardzo dużo głosów oddali też na Natalię Maliszewską. Pozwoliło jej to na zajęcie drugiego miejsca w tej kategorii. Zeszłej zimy nasza specjalistka od short tracku została mistrzynią Europy w swojej koronnej konkurencji 500 metrów. Później dopiero jako piąta Polka w historii sportów zimowych zwyciężyła w Pucharze Świata.

Na trzecim miejscu uplasował się Waldemar Stawowczyk. Za psami poszedłby w ogień, a one odpłacają mu się najlepiej jak potrafią. W tym roku został podwójnym mistrzem świata. Oba krążki wywalczył na dystansie sprinterskim w zaprzęgach z kolejno dwoma i czterema psami rasy grenlandzkiej. Nasz maszer może czuć podwójną satysfakcję, bo w pokonanym polu zostawił samego Kamila Stocha.