Znajdź nas

Inne

Dominatory 2019: rekordowa liczba oddanych głosów i rekordowo niskie różnice! Czwórka bez sternika najlepsza!

Rywalizacja w kategorii „Sporty wodne” zapowiadała się niezwykle ciekawie i taka też była. Oddano w niej zresztą rekordową ilość głosów. Do końca toczyła się walka o zwycięstwo między osadami wioślarskimi. Ostatecznie mistrzowie świata pokonali wicemistrzów.

Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski celebrują sukces

Pierwsze miejsce zajęła czwórka bez sternika w składzie Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski. Panowie w tym roku wyszli z cienia i w pięknym stylu sięgnęli po mistrzostwo świata w Linzu. Po drodze wywalczyli też wicemistrzostwo Europy.

Drugie miejsce z naprawdę niewielką stratą (przeważyły głosy Kapituły) zajęła czwórka podwójna w składzie Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański. Zespół ten w tym roku wygrał Puchar Świata i wywalczył srebro na mistrzostwach świata.

Niesamowita walka rozegrała się o trzecie miejsce między Mateuszem Kusznierewiczem, a Martą Walczykiewicz. Jak się później okazało, był to najbardziej zacięty pojedynek w całym plebiscycie. Ostatecznie o zaledwie… 0,4 punktu (!) mistrz świata w żeglarskiej klasie Star pokonał naszą znakomitą kajakarkę. To tylko pokazuje, że każdy głos oddany przez internautów był na wagę złota.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Inne