Inne

Dominatory 2019: Aleksandra Mirosław lepsza od Mateusza Rudyka!

Aleksandra Mirosław kolejną laureatką „Dominatorów”. Zawodniczka specjalizująca się we wspinaczce, głosami czytelników „Magazynu Sportowiec” oraz członków Kapituły zwyciężyła w kategorii „Sporty halowe”.

Aleksandra Mirosław

Za Aleksandrą Mirosław jeden z najlepszych sezonów karierze. Najpierw została mistrzynią świata, potem mistrzynią Europy we wspinaczce sportowej na czas. Na światowym czempionacie była również czwarta w kombinacji, zapewniając sobie kwalifikację na wymarzone Igrzyska Olimpijskie.

Drugie miejsce zajął Mateusz Rudyk. Na co dzień zmaga się nie tylko z rywalami, ale też cukrzycą. Mimo to w kolarstwie torowym odnosi coraz większe sukcesy. Na mistrzostwach świata w Pruszkowie wywalczył brązowy medal. Jest to pierwszy w historii medal Polaka w najbardziej prestiżowej konkurencji – sprincie. W ostatnich tygodniach dwukrotnie wygrał w zawodach Pucharu Świata.

Na trzeciej lokacie uplasowały się tenisistki stołowe – Li Qian, Natalia Bajor i Natalia Partyka. Polki w tym roku wywalczyły brązowe medale Igrzysk Europejskich i mistrzostw Europy.