Znajdź nas

TOP News

Świetna forma polskich sprinterek! Wywalczyły brąz mistrzostw Europy!

Kolejny sukces polskich sprinterek. Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Natalia Czerwonka wywalczyła brąz na mistrzostwach Europy w Heerenveen.

Kaja Ziomek, Natalia Czerwonka i Andżelika Wójcik

Polskie sprinterki w tym sezonie radzą sobie doskonale. Podczas zawodów Pucharu Świata w Nur-sułtanie Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek zajęły historyczne trzecie miejsce. Podczas kolejnych zawodów w Nagano do składu dołączyła Natalia Czerwonka, która zastąpiła Karolinę Bosiek. Mimo zmiany, Polki znów pojechały znakomicie zajmując czwarte miejsce.

>> KAJA ZIOMEK: MOGĘ PODEJMOWAĆ WALKĘ Z NAJLEPSZYMI

Grudniowe sukcesy w Pucharze Świata dobrze rokowały, jeśli chodzi o mistrzostwa Europy. W Heerenveen biało-czerwone wystąpiły w zestawieniu Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Natalia Czerwonka. Polki o podium rywalizowały jedynie z trzema zespołami, ale o medal trzeba było ostro walczyć.

Nasze zawodniczki jechały w parze z Białorusinkami i zdecydowanie zdominowały ten pojedynek, wygrywając o ponad dwie sekundy. Czas 1:28,25 ostatecznie pozwolił na zajęcie trzeciego miejsca, ponieważ szybsze były jeszcze Rosjanki i Holenderki.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News