Znajdź nas

TOP News

Radosław Zawrotniak trzeci w Pucharze Świata! Ważny krok w kierunku Igrzysk wykonany!

Duży sukces szpadzisty Radosława Zawrotniaka. Mistrz olimpijski z Pekinu zajął trzecie miejsce w mocno obsadzonych zawodach Pucharu Świata w niemieckim Heidenheim.

Radosław Zawrotniak na planszy
Radosław Zawrotniak podczas walki /fot. Augusto Bizzi/

W 1/32 finału Radosław Zawrotniak wygrał 15:12 ze Szwedem Jonathanem Svenssonem. Z kolei w następnej rundzie takim samym stosunkiem pokonał Andreę Santarelliniego. To o tyle cenne zwycięstwo, że Włoch jest liderem światowego rankingu.

Później Polak 15:9 pokonał kolejnego Włocha Federico Vismara. Więcej problemów miał ze swoim ćwierćfinałowym rywalem Enrico Garozzą. Mimo to nasz szpadzista wyszedł z tej potyczki zwycięsko, triumfując do 13.

W półfinale rywalem Polaka był Koreańczyk Sangyoung Park. Radosław Zawrotniak walczył bardzo ambitnie, ale mistrz olimpijski z Rio de Janeiro wygrał 15:9. Tym samym nasz reprezentant zakończył zmagania na trzecim miejscu. Dzięki temu bardzo mocno przybliżył się do awansu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Zawody w Heidehnheim wygrał Węgier Gergely Siklosi.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News