Znajdź nas

TOP News

Kinga Rajda najwyżej w karierze! Polka z punktami Pucharu Świata

18-latka Marita Kramer wygrała kobiecy Puchar Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Historyczny wynik dla polskich skoków osiągnęła Kinga Rajda, która była 21.

Kinga Rajda

Marita Kramer zapewniła sobie zwycięstwo skokami na odległość 131 i 135 metrów. Drugie miejsce ze stratą 4,6 pkt. zajęła Maren Lundby. Mistrzyni olimpijska na Okurayamie lądowała na 127 i 139 metrze. Ten drugi wynik to kobiecy rekord dużej skoczni w Sapporo. Trzecia była Austriaczka Eva Pinkelnig, która uzyskała 127,5 i 134 metry. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Kinga Rajda.

19-letnia Polka w pierwszej kolejce skoczyła 109,5 metra i plasowała się na 25. lokacie. W drugiej Kinga Rajda poszybowała cztery metry dalej i awansowała o cztery oczka. To najlepszy wynik w historii kobiecych skoków w Polsce.

Do konkursu awansowała też Anna Twardosz. Podopieczna Łukasza Kruczka skoczyła 104,5 metra i zajęła 32. miejsce. Mimo braku przepustki do finału, to jej najlepszy start w karierze.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News