Znajdź nas

Polecamy

Aleksandra Zamachowska okradziona. „Bez tych rzeczy nie mogę trenować”

Zuchwała kradzież w Tarczynie nieopodal Warszawy. Złodzieje okradli mistrzynię Europy w szpadzie Aleksandrę Zamachowską.

Aleksandra Zamachowska podczas turnieju
Aleksandra Zamachowska w trakcie walki /fot. fanpage USA Fencing/

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Tarczynie tuż po zakończeniu Pucharu Polski w szpadzie. Złodziej wybił okno w aucie i ukradł długą i wąską torbę w fioletowym kolorze z firmy Leon Paul. Jak mówi Aleksandra Zamachowska, torba zawierała cały sprzęt szermierczy.

Były to ubrania w których trenuję i jeżdżę na zawody, cztery szpady, kable, buty, plastron i maska. Bluza szermiercza ma na plecach nadruk z moim nazwiskiem. Bez tych rzeczy nie mogę trenować” – relacjonuje Aleksandra Zamachowska.

Dla złodzieja zawartość torby nie ma żadnej wartości. Dlatego podejrzewam, że może ją gdzieś wyrzucić” – dodaje szpadzistka. Zawodniczka prosi o kontakt każdego kto znajdzie torbę lub jej zawartość, albo ma informacje na jej temat. Na znalazcę czeka nagroda.

Aleksandra Zamachowska mimo młodego wieku jest już podstawową członkinią drużyny w szpadzie. Wraz z koleżankami została mistrzynią Europy, a ponadto kilkukrotnie triumfowała w zawodach Pucharu Świata.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy