Polecamy

Bliźniaczki na medal! Anna i Katarzyna Węgrzyn z brązem mistrzostw świata juniorek!

Siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn wywalczyły brązowy medal w deblu na mistrzostwach świata juniorów. To pierwszy tego typu sukces w historii polskiego tenisa stołowego.

Katarzyna Węgrzyn i Anna Węgrzyn
Katarzyna i Anna Węgrzyn na podium MŚJ

Anna i Katarzyna Węgrzyn przez cały turniej szły jak burza. W drodze do medalu bliźniaczki pokonały 3:0 Tajki Pakawan Karnthang i Thapanee Phomma, a także Francuzki Isę Cok i Charlotte Lutz. Więcej problemów Polkom sprawiły reprezentantki Hongkongu. Anna i Katarzyna Węgrzyn pokonały Chau Wing Sze i Lee Ka Yee po pięciosetowej batalii.

Dzięki wygraniu z deblem z Hongkongu Polki awansowały do półfinału. Tym samym zapewniły sobie już co najmniej brązowy medal, bo mecz o trzecie miejsce nie jest rozgrywany. Rywalkami biało-czerwonych były Chinki Kuai Man i Shi Xunyao. Już przez rozpoczęciem spotkania było wiadome, że przed naszymi zawodniczkami piekielnie trudne zadanie. Anna i Katarzyna Węgrzyn walczyły dzielnie, ale w pierwszej partii uległy 9:11. W kolejnych dwóch przewaga Chinek była już wyraźniejsza i triumfowały do 8 i 7, a w całym meczu 3:0.

W historii polskiego tenisa stołowego mieliśmy do tej pory dwa brązowe medale mistrzostw świata juniorów. Oba krążki wywalczyły jednak nasze drużyny. W grze pojedynczej bądź podwójnej nigdy to się nie udało.

Anna i Katarzyna Węgrzyn powoli urastają do miana wschodzących gwiazd naszego tenisa stołowego. W tym roku wywalczyły między innymi srebrny medal na młodzieżowych mistrzostwach Europy, a niedawno były też drugie w seniorskim turnieju ITTF Challenge Belarus Open w Mińsku. Co więcej, Anna jest pierwszą w historii mistrzynią Europy juniorek z Polski.

Anna Węgrzyn jest również nominowana w plebiscycie „Dominatory” w kategorii „Nadzieja”. Można na nią głosować codziennie na naszej platformie (KLIKNIJ TUTAJ).