Aleksandra Kowalczuk mistrzynią Europy w taekwondo! A Igrzyska coraz bliżej!

Świetne wiadomości z Dublinu, gdzie zakończyły się mistrzostwa Europy w taekwondo olimpijskim. W kategorii +67 kilogramów złoty medal wywalczyła Aleksandra Kowalczuk.

Aleksandra Kowalczuk na podium
Aleksandra Kowalczuk na najwyższym stopniu podium /fot. Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego/

Aleksandra Kowalczuk w Dublinie od początku radziła sobie doskonale i pewnie pokonywała kolejne rywalki. W półfinale Polka okazała się lepsza od Francuzki Atthey Laurin. W finale nasza zawodniczka pokonała natomiast Rosjankę Polinę Khan i sięgnęła po mistrzostwo Europy.

Dzięki wywalczeniu złotego medalu Aleksandra Kowalczuk przybliżyła się do wywalczenia bezpośredniej kwalifikacji olimpijskiej. Triumf w Dublinie pozwolił Polsce zbliżyć się do wyprzedzającej ją w rankingu Serbki Milicy Mandić.

W Irlandii biało-czerwoni wywalczyli też dwa piąte miejsca. Na takich lokatach zostali sklasyfikowani Patrycja Adamkiewicz (57 kg) i Karol Hołubowicz (80 kg).