Koniec niesamowitej serii. Akito Watabe przerwał hegemonię Jarla Magnusa Riibera

Akito Watabe wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lahti. Tym samym przerwał serię sześciu zwycięstw z rzędu Jarla Magnusa Riibera. Co więcej Norweg nie stanął na podium po raz pierwszy od przeszło roku.

Akito Watabe

Jarl Magnus Riiber szansę na dobry wynik pogrzebał na skoczni. Fin w trudnych warunkach skoczył tylko 116,5 metra, co dało mu 16. miejsce. Prowadził Japończyk Akito Watabe, który uzyskał 127 metrów. Dzięki temu ruszał na trasę z przewagą 7 sekund nad Jensem Luraasem Ofrebro i już 44 sekund nad Martinem Fritzem. Lider Pucharu Świata tracił do Akito Watabe z kolei 1:40. 22. miejsce po skokach zajmował Szczepan Kupczak.

W biegu Akito Watabe musiał odpierać ataki bardzo silnych rywali. Świetnie dysponowani byli zwłaszcza Niemiec Vincenz Geiger i Norweg Joergen Graabak. Japończyk biegł dość wolno, przez co prawie został dogoniony przez Norwega. Ostatecznie jednak Watabe zdołał się wybronić i dotarł na metę pierwszy. Drugi był Joergen Graabak ze stratą 2,9 sek. Trzecie miejsce zajął Vincenz Geiger, który przybiegł na metę 7,9 sek. po zwycięzcy.

Jarl Magnus Riiber był 10. To dopiero pierwszy konkurs w tym sezonie, w którym Norweg wypada poza podium. Co więcej, pierwszy od 10 lutego 2019 roku. Jarl Magnus Riiber już przed tygodniem zapewnił sobie Kryształową Kulą. Norweg w tym sezonie wygrał aż w 13 konkursach. Tego nie dokonał jeszcze żaden inny dwuboista.

Szczepan Kupczak, który jest lepszym skoczkiem niż biegaczem, miał jeden z najsłabszych czasów biegu. Mimo to zdołał utrzymać miejsce w czołowej „30”. Został sklasyfikowany na 30. lokacie. Będzie mógł więc dopisać na swoje konto w klasyfikacji łącznej jeden punkt.