Znajdź nas

TOP News

Jubileusz dla Karla Geigera. Niemiec znokautował rywali

Karl Geiger wygrał jubileuszowy 1000. konkurs Pucharu Świata. W Lahti najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który był szósty.

Karl Geiger

Po pierwszej serii prowadził Karl Geiger. Niemiec skoczył 122,5 metra i wyprzedzał o 1,1 pkt. Ryoyu Kobayashiego, który uzyskał taką samą odległość. Trzeci z wynikiem 119,5 metra był Stefan Kraft. Lider Pucharu Świata tracił do prowadzącego Niemca 4,2 pkt. Kolejne miejsca zajmowali Constatin Schmid i Michael Hayboeck. Na szóstej lokacie plasowali się ex aequo Stephan Leyhe, Yukiya Sato i Keiichi Sato.

Najlepiej z Polaków wypadł Piotr Żyła, który skoczył 116 metrów. Dało mu to na półmetku zmagań dziewiątą pozycję. Dawid Kubacki również doleciał do 116 metra, ale w jego przypadku pozwoliło to na zajęcie 13. pozycji. Kamil Stoch poszybował na 114 metr i plasował się 24. lokacie.

Pozostali biało-czerwoni nie zdołali awansować do finału. Jakub Wolny z wynikiem 111,5 metra ukończył zawody na 32. miejscu. Aleksander Zniszczoł skoczył zaledwie 101 metrów i został sklasyfikowany na 50. lokacie. Paweł Wąsek uzyskał 97,5 metra i uplasował się na 55. pozycji. Klemens Murańka wylądował już na 92. metrze i zajął przedostatnią 58. lokatę.

W drugiej rundzie wielką klasę pokazał Karl Geiger. Niemiec skoczył aż 130 metrów i pewnie zwyciężył. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft. Austriak lądował cztery metry bliżej od Geigera i stracił do niego w sumie 5,9 pkt. To jego szóste podium z rzędu. Na trzecim miejscu zawody ukończył Michael Hayboeck, który w drugiej próbie uzyskał 125 metrów.

W drugiej serii znacznie lepiej spisali się Polacy. Piotr Żyła poszybował na 127,5 metra i awansował na szóste miejsce. Dawid Kubacki uzyskał 125 metrów, co dało mu ostatecznie 11. lokatę. Jego najgroźniejszy rywal Ryoyu Kobayshi po skoku na odległość 122 metr spadł na siódmą pozycję. Kamil Stoch skoczył 126,5 metra i przesunął się na 12. miejsce.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News