Znajdź nas

TOP News

Polskie siatkarki wciąż w grze o medal mistrzostw świata U-20! W meczu o wszystko ograły Amerykanki!

Polskie siatkarki wciąż w grze o półfinał mistrzostw świata do lat 20. W przedostatnim meczu drugiej fazy grupowej biało-czerwone pokonały 3:0 Amerykanki.

Podopieczne Waldemara Kawki, Paulina Damaske, Zuzanna Górecka
Reprezentacja Polski do lat 20 /fot. PZPS/

Zarówno dla Polek, jak i Amerykanek był to mecz o wszystko. Tylko zwycięstwo w bezpośrednim starciu przedłużało jednej z drużyn nadzieję na dalszą grę w turnieju. Na biało-czerwone ta sytuacja podziałała bardzo mobilizująco.

Podopieczne Waldemara Kawki świetnie rozpoczęły spotkanie, bo od przekonującej wygranej do 18. W drugim secie Polki zachowały zimną krew i mimo straty czterech punków w końcówce, były w stanie triumfować do 20. Najwięcej emocji dostarczyła trzecia odsłona. Długi czas przeważały w niej Amerykanki, ale pod koniec biało-czerwone je przełamały i wyszły na prowadzenie. Ostatecznie wygrały 25:23, a cały mecz 3:0.

Sytuacja w polskiej grupie nie jest łatwa. Prowadzą Japonki, które uzbierały pięć oczek. Drugie Turczynki tracą do nich jednak tylko punkt. Trzecie są Polki z dorobkiem trzech punktów. Ostatnia kolejka zapowiada się więc niezwykle emocjonująco. W nocy nasza drużyna powlaczy o półfinał z Japonkami.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News