Znajdź nas

TOP News

Aleksiej Spiridonow znów przepuścił chamski atak na Polskę. Tym razem PZPS nie odpuści!

Polski Związek Piłki Siatkowej interweniuje w sprawie obraźliwych komentarzy rosyjskiego przyjmującego Aleksieja Spiridonowa. Zawodnik na jednym z portali społecznościowych nazwał Karola Kłosa „polską ku**ą”. Dostało się też naszym kibicom.

Aleksiej Spiridonow
Aleksiej Spiridonow podczas MŚ w 2014 roku

Aleksiej Spiridonow rozszalał się pod wpisem Karola Kłosa, który udostępnił artykuł na swój temat. Najpierw Rosjanin nazwał naszego zawodnika „polską ku**ą”, a potem tylko brnął co raz dalej. „Mój dziadek pier***ił twoją Polskę” – napisał w odpowiedzi na uwagę polskiego kibica. Pierwszy wpis został już skasowany, ale pozostałe ciągle są dostępne. Aleksiej Spiridonow żałuje swojej wypowiedzi, ale tylko dlatego że – tu cytat – „ku**a, ruszyłem tych Polaków i drugi dzień zaśmiecają mi konto”.

Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił działać. W związku z obraźliwym wpisem zawodnika Aleksieja Spiridonowa zamieszczonym na jego profilu twitterowym, Jacek Kasprzyk – prezes PZPS zdecydował o skierowaniu wniosków o podjęcie działań dyscyplinarnych do odpowiednich struktur FIVB i Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej” – podał PZPS.

To już kolejny raz, gdy Aleksiej Spiridonow zachowuje się skandalicznie wobec Polaków. Podczas mistrzostw świata w Polsce w 2014 roku opluł jednego z naszych polityków. Prowokował też polskich kibiców słowami i gestami. I tak na przykład Rosjanin nazwał Polaków „zgniłym narodem”, a po udanej akcji udawał, że strzela z karabinu w kierunku do naszych kibiców.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News