Następcy Kubiaka i Kurka powalczą o medale mistrzostw Europy!

Polscy siatkarze zagrają o medale mistrzostw Europy do lat 17. W ostatnim meczu fazy grupowej biało-czerwoni pokonali 3:0 Czechy.

Podopieczni Ariela Fijoła: Jakub Hawryluk
Polscy siatkarze mają powody do radości /fot. twitter.com/polskasiatkowka/

Czesi przed tym spotkaniem mieli już zapewniony awans do półfinału. Biało-czerwoni aby znaleźć się w najlepszej czwórce musieli ugrać z naszymi południowymi sąsiadami co najmniej dwa sety. Z zadania wywiązali się znakomicie.

W pierwszym secie Czesi prowadzili już 20:17, ale w tym momencie do walki poderwali się podopieczni Ariela Fijoła. Polacy zdobyli cztery punkty z rzędu i wygrali 25:21. W drugim rywalizacja była zacięta, ale końcówka znów należała biało-czerwonych. Nasi siatkarze wygrali tę partię do 20. Już wtedy było wiadome, że awansują do półfinału. Młodzi zawodnicy postawili jednak kropkę nad i w trzecim secie, który zwyciężyli do 22.

Polscy siatkarze z czterema wygranymi i jedną porażką triumfowali w grupie II. W półfinale zmierzą się z Francją lub Bułgarią.