Znajdź nas

Polecamy

Jechał do muzyki Fryderyka Chopina, pobił rekord świata. Yuzuru Hanyu znów oczarował świat [WIDEO]

Yuzuru Hanyu pobił rekord świata w programie krótkim. Łyżwiarz dokonał tego przy akompaniamencie Ballady g-moll Fryderyka Chopina.

Yuzuru Hanyu

Yuzuru Hanyu rekord świata pobił podczas mistrzostw Czterech Kontynentów w Seulu. Japończyk w programie krótkim zaprezentował między innymi poczwórnego Salchowa i kombinację dwóch potrójnych toe loopów. Wszystko to do Ballady g-mol Fryderyka Chopina. „Absolutnie przepiękny przejazd. Fantastyczna technika i cudowna prezentacja” – zachwycali się komentatorzy. Sędziowie ocenili program zawodnika na 111,82 pkt. Poprzedni rekord świata również należał do niego i wynosił 110,53 pkt.

Dla Yuzuru Hanyu ballada Fryderyka Chopina jest nad wyraz szczęśliwa. To właśnie do niej występował podczas programu krótkiego na Igrzyska Olimpijskich w Pjongczangu, zdobywając złoty medal. Wtedy za swój przejazd otrzymał 111,68 pkt.

To nie pierwszy przypadek, gdy muzyka Fryderyka Chopina sprzyja biciu rekordów. W przeszłości rekord świata przy tym akompaniamencie pobiła Rosjanka Jewgienija Miedwiediewa.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w Polecamy