Polecamy

Aleksandra Bednarek nie zwalnia tempa. Polka podwójną mistrzynią świata w pływaniu lodowym

Aleksandra Bednarek robi furorę podczas mistrzostw świata w pływaniu lodowym, które odbywają się w słoweńskim Bledzie. Polka ma już na koncie trzy medale, w tym dwa złote.

Aleksandra Bednarek
Aleksandra Bednarek /fot. fanpage Aleksandry Bednarek/

Lodowata woda tej dziewczynie jest niestraszna. Aleksandra Bednarek od lat z powodzeniem startuje w pływaniu zimowym, zatem można było oczekiwać, że w z Bledu również nie wróci z pustymi rękami. Polka w Słowenii jest urosła do miana królowej żabki.

Aleksandra Bednarek pierwsze złoto wywalczyła na 100 metrów żabką. W pokonanym polu nasza zawodniczka została między innymi Finki. Kolejne złoto Polka wywalczyła na dystansie dwa razy dłuższym. Druga Elina Maekinen straciła do niej ponad 10 sekund. To nie jedyne medale na koncie naszej zawodniczki. Aleksandra Bednarek sięgnęła też po wicemistrzostwo świata na 50 metrów żabką.

W Bledzie medale wyłowił już też Michał Perl. Nasz pływak sięgnął po srebro na 50 metrów stylem klasycznym, a także trzy brązowe medale – na 50 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem klasycznym i 25 metrów delfinem.