Znakomita postawa naszych biegaczy i brąz sztafety na zakończenie Uniwersjady!

Medal polskiej sztafety 4×400 metrów na zakończenie Uniwersjady w Neapolu. Biało-czerwoni wywalczyli brązowy medal.

Wiktor Suwara, Patryk Dobek, Kajetan Duszyński i Dariusz Kowaluk
Nasza sztafeta świętuje sukces /fot. Michał Kozłowski/

Polska do zawodów przystąpiła w mocnym składzie – Wiktor Suwara, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Patryk Dobek. Było więc jasne, że celem dla biało-czerwonych jest medal. Na pierwszej zmianie kapitalnie spisał się Wiktor Suwara, który przekazał pałeczkę jako pierwszy. „To był już mój piąty bieg na 400 m na Uniwersjadzie, ale plan był taki, żeby mocno otworzyć. Cieszę się, że udało się go zrealizować” – powiedział po biegu.

Jako drugi na trasę ruszył Dariusz Kowaluk. Polak biegł bardzo ambitnie, ale w końcówce zaczął tracić. W rezultacie przyprowadził sztafetę na czwartym miejscu. Na trzeciej zmianie biegł Kajetan Duszyński i zachował on status quo. Tym samym losy medalu były już w nogach Patryka Dobka, który w Nepolu wywalczył brąz w biegu przez płotki. Polak fantastycznie finiszował i minął linię mety jako trzeci, tuż za RPA. Wygrali Meksykanie.