Znajdź nas

TOP News

Dramatyczny konkurs i deklasacja w ostatnim rzucie. Cyprian Mrzygłód młodzieżowym mistrzem Europy

Cyprian Mrzygłód młodzieżowym mistrzem Europy w rzucie oszczepem. Polak swój triumf okrasił rekordem mistrzostw. To szósty medal dla polskiej reprezentacji i czwarty złoty.

Cyprian Mrzygłód
Cyprian Mrzygłód nie dał szans rywalom /fot. fanpage Cypriana Mrzygłoda/

Cyprian Mrzygłód objął prowadzenie w konkursie już w pierwszej kolejce, rzucając 79,29 m. To była jednak wyłącznie namiastka rzeczywistych możliwości Polaka. W drugiej próbie 21-latek posłał oszczep na 81,74 m. W następnej rundzie kolejny raz przekroczył granicę 81 metrów, notując wynik 81,48 m. W czwartej próbie Cyprian Mrzygłód rzucił już zdecydowanie słabiej na odległość 78,48 m.

Wielkie emocje zaczęły się w piątej serii. Wówczas na prowadzenie wyszedł Alexandru Novacu. Rumun przerzucił Polaka o zaledwie jeden centymetr. Cyprian Mrzygłód odpowiedział rzutem na odległość 81,16 m. W decydującej kolejce rzucał więc jako przedostatni. Nasz oszczepnik wytrzymał napięcie i uzyskał aż 84,97 m. Polak w ten sposób nie tylko zdeklasował wszystkich rywali, ale ustanowił też nowy rekord mistrzostw. Srebro wywalczył Novacu, a brąz Białorusin Aliaksei Katkavets.

Biało-czerwoni w Gavle wywalczyli już sześć medali. Poza Mrzygłodem mistrzami Europy zostali Ewa Swoboda, Konrad Bukowiecki, Natalia Kaczmarek, a wicemistrzami Klaudia Siciarz i Michał Sierocki. Dzięki temu dorobkowi Polacy prowadzą w klasyfikacji medalowej.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News