Biało-czerwona niedziela w Wuhan! Niemal tuzin medali Polaków na wojskowych Igrzyskach!

To była doskonała niedziela dla polskich żołnierzy, startujących w Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Drugiego dnia imprezy biało-czerwoni zdobyli aż jedenaście medali.

Wojciech Kotowski, Adam Dubiel
Wojciech Kotowski, Adam Dubiel, Hubert Nakielski i Cezary Kępa /fot. Fundacja Ratownictwa i Sportów Wodnych Rescuehouse/

W chińskim Wuhan po raz pierwszy rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Zagrano go dla Wojciecha Kotowskiego, który zwyciężył w ratownictwie wodnym. Polak był najlepszy w konkurencji ratowania manekina 50 metrów. Wojciech Kotowski o nieco ponad pół sekundy wyprzedził innego Polaka – Huberta Nakielskiego. W ratownictwie wodnym na podium stanął również Adam Dubiel, który był trzeci w konkurencji super ratownik na 200 metrów. Z brązowego medalu cieszyła się natomiast sztafeta 4×50 metrów z przeszkodami w składzie: Wojciech Kotowski, Adam Dubiel, Hubert Nakielski i Cezary Kępa.

W wodzie dobrze wiodło się również Konradowi Czerniakowi. Nasz pływał wywalczył srebrny medal na 50 metrów stylem motylkowym. Czas Czerniaka 23,78 sek. był o blisko sekundę słabszy od rezultatu zwycięzcy Rosjanina Olega Kostina.

Srebrami sypnęło w kolarstwie. Wicemistrzynią w wyścigu ze startu wspólnego została Katarzyna Pawłowska, które uległa jedynie Chince Xishy Zhao. Zmagania liczyły sobie jedynie 78 kilometrów. W porównaniu do innych imprez kolarskich, w Wuhan przyznano również medale drużynom. Po zsumowaniu czasów Katarzyny Pawłowskiej, Agnieszki Skalniak, Justyny Kaczkowskiej i Edyty Jasińskiej okazało się, że przypadło im srebro.

Na podium stanęli również przedstawiciele sportów walki. W rywalizacji szablistek brązowy medal wywalczyła Małgorzata Kozaczuk, która w półfinale przegrała 15:11 z Chinką Jiauri Qian. W judo na najniższym stopniu podium stanęli Beata Pacut w kategorii do 78 kilogramów, Eliza Wróblewska w kat. do 70 kg, a także Piotr Kuczera, rywalizujący w wadze do 90 kg.

Po dwóch dniach imprezy biało-czerwoni mają na swoim koncie 14 medali.