Znajdź nas

TOP News

Siatkarze utknęli na lotnisku, poleci po nich rządowy samolot. Vital Heynen odda medal Mateuszowi Morawieckiemu

Problemy reprezentacji Polski w siatkówce. Biało-czerwoni utknęli na lotnisku w Amsterdamie, skąd mieli lecieć na półfinał mistrzostw Europy w Lublanie. Z powodu trudnej logistycznie sytuacji po biało-czerwonych poleci samolot rządowy, o czym poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Wilfredo Leon, Polska-Hiszpania

Polscy siatkarze pokonali wczoraj w Apeldoorn Niemców i awansowali do półfinału mistrzostw świata. Pojedynek ze Słoweńcami odbędzie się jednak na ich terenie w Lublanie. Biało-czerwoni mieli polecieć tam o godzinie 10:15. Niestety ze względu na strajk słoweńskich linii lotniczych, połączenie zostało odwołane.

Jedną z rozważanych możliwości był przelot do Zagrzebia. Ta opcja miała jednak dwa minusy. Po pierwsze do samolotu nie zmieściliby się wszyscy członkowie naszej ekipy. Po drugie trasę ze stolicy Chorwacji do Lublany, reprezentacja musiałaby pokonać autokarem. Oznaczałoby to kilka godzin jazdy, co nie służyłoby regeneracji przed walką o medale.

Na wydarzenia szybko zareagował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu za pośrednictwem Twittera poinformował, że po całą reprezentacje poleci rządowy samolot. Maszyna wyląduje w Amsterdamie po 15. W sprawę był zaangażowany również wiceprezes PZPS i europoseł PiS-u Ryszard Czarnecki.

Gest premiera poruszył Vitala Heynena. Trener biało-czerwonych zadeklarował, że przekaże swój ewentualny medal Mateuszowi Morawieckiemu. „Co za wspaniałe uczucie, kiedy uzyskujemy wsparcie od naprawdę wszystkich w Polsce. Dziękuję wszystkim kibicom. Dziękuję Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Mam nadzieję, że będę mógł Panu podarować mój medal za kilka dni…” – napisał Belg.

Półfinałowy mecz Polaków zaplanowano na czwartek na godzinę 20:30.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W latach 2013-2016 redaktor naczelny portalu Juventum.pl Autor powieści "Pragnę, Kocham, Nienawidzę". Sport to dla niego nie tylko wyniki i zwycięstwa, ale wartości, które za sobą niesie.

Więcej w TOP News