Popłynęli po medal! Polscy kajakarze z brązem mistrzostw świata!

Pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim. W La Seu d’Urgell brąz w rywalizacji drużynowej w K1 zdobyli Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Krzysztof Majerczak.

Dariusz Popiela, Michał Pasiut, Krzysztof Majerczak
Polscy kajakarze mają powody do zadowolenia /fot. Waldemar Ignaciuk/

Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Krzysztof Majerczak popłynęli znakomicie. Na trasie zaliczyli zaledwie dwa karne punkty. Wygrali Hiszpanie. Polacy stracili do nich 3,82 sek. Drugie miejsce zajęli Czesi, którzy wyprzedzili naszych zawodników o 2,83 sek.

Dla Dariusza Popieli i Michała Pasiuta to drugi medal mistrzostw świata w tej konkurencji z rzędu. Rok temu w Rio de Janeiro Polacy zdobyli srebrny medal. Wówczas trzecim muszkieterem był Mateusz Polaczyk.

O pechu mogą mówić Grzegorz Hedwig, Igor Sztuba i Kacper Sztuba, rywalizujący w C1. Biało-czerwoni zajęli piąte miejsce, a o braku medalu zdecydowały dwie sekundy kary.

Konkurencje drużynowe nie są rozgrywane podczas Igrzysk Olimpijskich.