Znajdź nas

Polecamy

Polki na 5. miejscu w PŚ w Tomaszowie Mazowieckim

Za nami drugi dzień zmagań łyżwiarzy szybkich w Pucharze Świata w Tomaszowie Mazowieckim. Po raz kolejny żaden z naszych zawodników nie znalazł się na podium. Najlepiej spisały się Polki w biegu drużynowym.

Natalia Czerwonka
Natalia Czerwonka

Polska drużyna w składzie Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Karolina Gąsecka zajęła piąte miejsce w drugim dniu zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim. W sobotę biało-czerwoni uzyskali też kilka innych wartościowych rezultatów.

W ciągu roku poprawiłyśmy się o cztery sekundy w tym samym składzie, czyli bardzo dużo. Śmiejemy się, że za rok musimy poprawić jeszcze cztery sekundy, a później tylko to utrzymać – mówiła Czerwonka, liderka polskiej drużyny.

Polki, które w jednym biegu rywalizowały z Chinkami, zaczęły bardzo mocno, z okrążenia na okrążenie powiększając przewagę nad rywalkami. Niestety, im bliżej było końca tym brakowało im sił – Biorę to na siebie. Ta publiczność tak mocno niosła, że nie czułam do końca tej rundy. Miałyśmy zacząć spokojniej, ale przesadziłam. Na następnym Pucharze Świata spróbujemy rozpocząć spokojniej i zobaczymy, co będzie – dodała Czerwonka.

Dużo pracy przed nami, niczego się nie boimy i mam nadzieję, że to wkrótce zaowocuje – mówiła Karolina Bosiek.

Trzecia z reprezentantek Polski, Karolina Gąsecka, przyznała, że przed biegiem była bardzo mocno zestresowana. – Ale jak usłyszałam wystrzał i publiczność, która dodała nam wielkiej werwy, było już łatwiej. Poprawiłyśmy czas i miejsce w stosunku do poprzedniego roku. Praca idzie do przodu, choć wciąż mamy jeszcze dużo do zrobienia – mówiła.

Dobrze spisał się startujący w finale biegu ze startu wspólnego Artur Janicki, który zajął dwunaste miejsce – Jeszcze nie byłem tak wysoko w Pucharze Świata, ale zawsze jest niedosyt. Najbardziej zawiniłem na finiszu, kiedy uciekła mi czołówka i nie mogłem już jej dogonić. Ta konkurencja mi pasuje i będę chciał w niej się poprawiać – mówił zawodnik UKS Błyskawicy Domaniewice.

Po dwóch dniach zawodów Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim doskonałe recenzje zbierają organizatorzy – Dzisiaj dopisała nam publiczność, trybuny się zapełniły. Przedstawiciele ISU nie mają na razie żadnych zastrzeżeń i mam nadzieję, że tak będzie do końca – mówił Konrad Niedźwiedzki, kiedyś medalista olimpijski, a dziś dyrektor zawodów Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim. Lokalnym partnerem Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Organizację zawodów wsparła również m.in. firma transportowa Trans System Olsok.

Na torze emocje były też przed południem, gdy rywalizowali zawodnicy w grupie B. Na dystansie 500 metrów czwarte miejsce zajęła Kaja Ziomek, a szóste Andżelika Wójcik.

Uśmiechnięta schodziła z lodu także Wójcik – Po przejeździe w Mińsku, jak to nazwałam „season worst” jest bardzo blisko „season best”. Zawsze staram się naturalnie podchodzić do widowni, ale dzisiaj dało się odczuć, że doping niósł w trakcie biegu – powiedziała.

Na pewno można pochwalić dziewczyny, bo konkurencja, jak na grupę B, była niesamowita. Rywalizowały z trzema zawodniczkami z topu światowego – przyznał Niedźwiedzki, który w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego pełni funkcję dyrektora sportowego.

Najsłabiej z Polaków wypadli reprezentanci na dystansie 1500 metrów. Najlepszy z biało-czerwonych, Adrian Wielgat, zajął dopiero dwudziestą pozycję.
Zawody Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim zakończą się w niedzielę. Ostatniego dnia zawodów rywalizacja rozpocznie się o godz. 12.30, a kibicom pokażą się zawodniczki rywalizujące na 1500 metrów i w biegach ze startu wspólnego oraz zawodnicy na dystansie 500 metrów i w biegu drużynowym.

Wyniki 2. dnia zawodów Pucharu Świata w Tomaszowie Maz.
Kobiety
500 m
Grupa A
1. Nao Kodaira (Japonia) 37.775
2. Olga Fatkulina (Rosja) 37.973
3. Daria Kachanova (Rosja) 38.084
Grupa B
1. Vanessa Herzog (Austria) 38.038
2. Miho Takagi (Japonia) 38.428
3. Jorien ter Mors (Holandia) 38.442
4. Kaja Ziomek (Polska) 38.816
6. Andżelika Wójcik (Polska) 39.148
Bieg drużynowy
1. Rosja 3:02.765
2. Holandia 3:02.885
3. Kanada 3:03.726
5. Polska (Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka) 3:07.113
Mężczyźni
1500 m
Grupa A
1. Thomas Krol (Holandia) 1:45.768
2. Kjeld Nuis (Holandia) 1:45.964
3. Denis Yuskov (Rosja) 1:46.288
Grupa B
1. Seitaro Ichinohe (Japonia) 1:47.867
2. Douwe de Vries (Holandia) 1:48.464
3. Kristian Ulekleiv (Norwegia) 1:48.681
20. Adrian Wielgat (Polska) 1:51.197
21. Marcin Bachanek (Polska) 1:51.427
24. Mateusz Owczarek (Polska) 1:52.033
26. Sebastian Kłosinski (Polska) 1:52.196
28. Dawid Burzykowski (Polska) 1:52.488

źródło: informacja prasowa

Więcej w Polecamy