Znajdź nas

Polecamy

Pierwszy historyczny start polskich kobiecych dwójek w bobsleju!

Za nami pierwszy, historyczny start kobiecych dwójek bobslejowych z Polski. Nasze reprezentantki zajęły w Lillehammer odległe miejsca.

Polska dwójka bobslejowa kobiet, fot. materiał prasowy

Wczoraj po raz pierwszy w historii w międzynarodowych zawodach wystartowały kobiece dwójki bobslejowe z Polski. Dwa duety Sylwia Smolarek i Julia Słupecka oraz Linda Weiszewski i Aleksandra Byczkowska wystartowały w Pucharze Europy w Lillehammer. Smolarek/Słupecka zajęły 11. miejsce, zaś Weiszewski/Byszkowska znalazły się n ostatnim, 13. miejscu. Jednak nie chodziło o wynik, tylko o zdobywanie doświadczenia.

W Lillehammer kadra kobiet zgodnie z założonym planem na ten sezon zdobywa doświadczenie w dwójkach bobslejowych. Pilotki Sylwia Smolarek i Linda Weiszewski na tym etapie szkolenia muszę oddawać jak najwięcej ślizgów i brać udział w zawodach międzynarodowych. To buduje potrzebne doświadczenie które przyniesie rezultaty w przyszłości. Do startu w Pucharze Europy podchodzimy z pozytywnym nastawieniem i jesteśmy dumni że w tak krótkim czasie udało się stworzyć dwa zespoły zawodniczek.- powiedział Trener Norbert Foltin

Głównym celem Polek na ten sezon jest start w mistrzostwach świata oraz Europy.

 

Więcej w Polecamy